پشتیبانی سایت

image

تلفن تماس

۰۲۱-۷۲۳۱۸

۰۲۱-۷۲۳۵۴۰۰۰

ایمیل ما

info@serviceland.ir

آدرس دفاتر 

دفتــر مرکـــزی

تهران – شریعتی – بعد از پل سیدخندان – کوچه خندان – پلاک ۶

دفتـر اصفهـان ۱

اصفهان – خیابان هشت بهشت شرقی – روبروی امام زاده شاهزید – پلاک ۱۰

دفتـر اصفهـان ۲

اصفهان – میدان جمهوری اسلامی – نبش خیابان خرم

 

آدرس دفتر مرکزی روی نقشه 

پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت

 

حضور کسب و کارهای مختلف در فضای مجازی برای معرفی خود در حال افزایش است. راه اندازی سایت یک روش ماندگار برای معرفی خدمات و محصولات است. اما بعد از راه اندازی به پشتیبانی سایت نیاز خواهیم داشت.

پشتیبانی سایت

تجارتی می تواند در چرخه رقابت دوام بیاورد که از تمامی خدمات صورت گرفته  بهره ببرد. به همین دلیل کسب اطمینان از خدمات پشتیبانی سایت  برای صاحبان مشاغل مهم است. در واقع پشتیبانی سایت باید درست و اصولی و توسط افراد مجرب صورت گیرد.

پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت در نگاه اول ممکن است ساده به نظر بیاید اما مستلزم رسیدگی است. به همین جهت سرزمین خدمات در تمام مراحل پشتیبانی سایت با شما همراه خواهد بود.

در ادامه به تعریف پشتیبانی سایت،ضرورت پشتیبانی سایت، مزایای پشتیبانی سایت، مراحل پشتیبانی سایت می پردازیم.

پشتیبانی سایت چیست؟

پشتیبانی سایت چیست؟

به تمامی مراحل حفظ و نگهداری یک سایت، پشتیبانی سایت گفته میشود. در واقع بعد از راه اندازی یک سایت لازم است صحت عملکرد آن توسط پشتیبانی سایت تضمین شود. در صورت بروز خطا در سایت، مشکلات به وجود آمده توسط پشتیبانی سایت مرتفع میگردد.

همیشه لازم است تا یک نیروی متخصص به رفع خطاهای فنی احتمالی بپردازد. این سرویس ها در قالب خدمات پشتیبانی سایت ارائه میشود.

پشتیبانی سایت چیست؟

آنلاین بودن سایت به دامنه و هاستینگ آن بستگی دارد. در صورتی که مشکلی برای یکی از این موارد به وجود آید ممکن است سایت شما بارگذاری نگردد. این مشکلات توسط پشتیبانی سایت رفع می گردد.

در پشتیبانی سایت نمایشگرهایی که در معرض دید قرار میگیرند باید بروزرسانی شوند. در واقع برای تایید صحت و درستی کارکرد سایت وجود پشتیبانی سایت ضرورت پیدا می کند. با وجود پشتیبانی سایت می توان تمام مشکلاتی که در سایت ایجاد شده اند را برطرف نمود.

ضرورت پشتیبانی سایت

ضرورت پشتیبانی سایت

شاید برای شما این سوال ایجاد شود که چرا به پشتیبانی سایت احتیاج داریم؟

زمانی که یک سایت راه اندازی میشود به این معنا نیست که همه چیز تمام شده است. نمی توان با بارگذاری محتوا فکر کنیم کار تمام است. بلکه همه سایت ها به پشتیبانی سایت نیاز دارند.

ضرورت پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت ها براساس میزان امکانات و شرایط آنها صورت می گیرد. سایت هایی که بازدیدکننده بیشتری دارند، بی شک به پشتیبانی سایت نیاز مبرمی دارند. البته این حرف به این معنا نیست که سایر سایت هایی که رتبه بالایی ندارند، بی نیاز از پشتیبانی سایت هستند.

مزایای پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت مزایای فراوانی دارد. با پشتیبانی سایت موارد زیر برای سایت حاصل می شود:

 • نگهداری اطلاعات سایت
 • حفظ سایت و برطرف کردن مشکلات ایجاد شده برای بازدهی بیشتر و موثرتر
 • نصب و راه اندازی ابزارهای جدید بر روی سایت به صورت خودکار

مزایای پشتیبانی سایت

 • ایجاد کپی های پشتیبانی از پرونده ها در سرور سایت
 • حفظ امنیت سایت، جلوگیری از هک شدن و مشکلات امنیتی دیگر
 • آپلود فایل های مورد نیاز سایت
 • بروزرسانی قسمت های مختلف سایت
 • پیاده سازی بهترین محتواها مطابق با الگوریتم های گوگل
 • ارائه آخرین ویرایش های ساختار سایت و ماژول های جدید
 • بروزرسانی محتوای سایت مطابق با اطلاعات ارسالی کارفرمایان
 • کمک به مدیران سایت ها برای بروزرسانی بهتر و آسان‎تر محتوا
 • آموزش، راهنمایی و هدایت کاربران برای استفاده از امکانات جدید در سایت
 • افزایش امکانات سایت از طریق نصب افزونه ها و بروزرسانی آن ها
 • نظارت بر سرعت سایت سایت و جلوگیری از کاهش سرعت سایت
 • جلب اعتماد گوگل از طریق سئو مناسب سایت

مراحل پشتیبانی سایت

مراحل پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت یک فرآیند موقتی و کوتاه مدت نیست بلکه مستلزم بروزرسانی همیشگی است. سایت هایی که برای ارتقا رتبه و افزایش بازدید اهمیت خاصی قائل هستند، نیازمند پشتیبانی سایت به صورت دائم هستند. در این صورت سایت با هیچ مشکلی مواجه نمی شود. در نتیجه می توان هر روز شاهد ورود حجم وسیعی از بازدیدکننده ها بود. این پشتیبانی در چند مرحله صورت می گیرد. مراحل پشتیبانی سایت عبارتند از:

 • پشتیبانی فنی سایت 
 • پشتیبانی امنیتی سایت 
 • پشتیبانی محتویات سایت 
 • سئو و بهینه سازی سایت
 • پشتیبانی هاست و دامنه
 • بروز رسانی و ارتقا سایت
 • مدیریت شبکه های اجتماعی
 • مدیریت سایت های اشتراک ویدئو

پشتیبانی فنی سایت 

پشتیبانی فنی سایت

اولین و اصلی ترین گام در پشتیبانی سایت، نگهداری و پشتیبانی فنی است. بعد از اینکه یک سایت راه اندازی شد ممکن است برخی از قسمت های آن دچار مشکل شوند. در واقع بعد از راه اندازی یک وب سایت کار تمام نشده است. نمی توان انتظار داشت فقط با بارگذاری محتوا برای بهره وری و بازدهی سایت به حال خود رها شود.

پشتیبانی فنی سایت

پشتیبانی سایت باید به صورت مداوم سایت را بررسی کند. باید آن را مطابق با استانداردهای بروز تنظیم و بهینه سازی کند. به طور مثال سایت با ورود افزونه های جدید به تنظیم مجدد نیاز پیدا می کند. چون ورود افزونه های جدید به معنای قدیمی شدن افزونه های دیگر برای موتورهای جست وجو است. پشتیبانی سایت باید از ورود افزونه ها و ابزارهای جدید اطلاع داشته باشد و آن ها را در سایت نصب کند. در واقع باید سایت را مطابق با فاکتورهای جدیدی که وارد بازار می شود مدیریت و اداره کند. اگر این پشتیبانی فنی صورت نگیرد بعد از مدتی سایت دچار مشکلاتی می شود. مثلا به لینک های شکسته افزونه های قدیمی یک سیستم مدیریت محتوای غیراستاندارد دچار می شود.

پشتیبانی فنی سایت

پشتیبانی امنیتی سایت 

پشتیبانی امنیتی سایت

وقتی سایت راه اندازی شود، حفظ حریم شخصی کاربران اهمیت پیدا می کند. همچنین باید اطلاعات کاربران از دسترس افراد سودجو خارج گردد. به خصوص اگر در سایت خرید و فروش محصولات و خدمات از طریق اطلاعات بانکی صورت گیرد. این امنیت باید از طریق پشتیبانی سایت تامین شود. در واقع پشتیبانی سایت باید با بررسی مداوم سایت و تغییر کدهای موجود از ورود هکرها به داخل سایت جلوگیری کند.

پشتیبانی محتویات سایت 

پشتیبانی محتویات سایت

مرحله بعدی که باید توسط پشتیبانی سایت صورت گیرد بارگذاری محتوا است. تولید محتوا، تجارت استراتژیکی است که تمرکز آن ایجاد و پخش محتوا ارزشمند و مناسب است. در صنعت وب هر چیزی که اطلاعات معنی داری را به مخاطبان منتقل کند، محتوا نامیده می شود. تولید محتوا برای سایت یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل در پشتیبانی سایت می باشد. مطالب سایت با توجه به نیاز کسب و کار موجود، تولید و بروز رسانی می شوند. تولید محتوا برای سایت تنها متن نیست و شامل ویدئو، عکس، اینفوگرافیک، پادکست و … می باشد. 

پشتیبانی محتویات سایت

سایت های بزرگتر، نیاز به یک مدیر محتوا دارند تا بر فرآیند تولید و انتشار محتوا در وب سایت نظارت کند.

بعد از راه اندازی سایت های شرکتی، فروشگاهی و شخصی، تولید محتوا بسیار مهم است. بدون پشتیبانی سایت تولید محتوا تبدیل به مشکلی طاقت فرسا می گردد.

یک سایت بدون محتوا ارزشی ندارد. ایجاد محتوای مناسب در سایت و بروز نگه داشتن سایت باعث جذب بازدید کننده می شود. همچنین باعث بهبود رتبه بندی در موتور جست و جو خواهد شد. 

با پیدایش محتوای الکترونیکی ضرورت یک استراتژی مدیریت محتوا در سایت ها بیش از پیش احساس می شود. این محتوا می تواند به صورت متن، فایل های صوتی و تصویری، موشن گرافیک ها و … عرضه شود.

سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی سایت

در عصر حاضر رقابت در فضای وب بر اساس محتوا، کلمات کلیدی، رتبه جهانی و رتبه منطقه ای سایت شکل گرفته است.

نکته مهمی که در پشتیبانی سایت باید به آن توجه شود، تولید محتوا بر اساس سئو است. سئو به منظور بهبود عملکرد سایت صورت می گیرد. این بهبود بر اساس استانداردهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر انجام می گیرد.

پشتیبانی سایت با قرار دادن مطالب مناسب در سایت به بهینه سازی سایت کمک می کند. تصاویر براساس استانداردهای سئو انتخاب می شوند. همچنین با استفاده از متاتگ، ساختار لینک دهی، انتخاب کلید واژه ی کانونی مناسب سایت در گوگل رتبه بهتری پیدا می کند.

پشتیبانی هاست و دامنه

پشتیبانی هاست و دامنه

اکثر  اشخاصی که برای میزبانی سایت های خود اقدام به تهیه سرور کرده اند معمولا با مشکلاتی در کارکرد سرور مواجه می شوند.

این افراد قادر به حل این مشکلات نیستند. اگر هم باشند بدلیل اینکه اطلاعات سایت مشتریان روی سرور است ریسک دست زدن به تنظیمات سرور را نمی پذیرند.از این رو  به دنبال نیروی متخصص و با تجربه ای هستند.

 این نیرو باید در جریان امور مربوط به سرور سایت باشد. همچنین مشکل را در کمترین زمان ممکن حل نماید. در این موارد پشتیبانی سایت به کار می آید. 

مشکلات به وجود آمده می تواند مربوط به سرویس های apache، my sql، php، exim باشد. حل این مشکلات جدا از دانش فنی بالا نیازمند تجربه بالا در شناسایی مشکل است. خیلی از مشکلات تا زمانی که برای یک مدیر سرور پیش نیامده اند قادر به حل آن ها نخواهند بود. 

بروز رسانی و ارتقا سایت

بروز رسانی و ارتقا سایت

بروز رسانی سایت شامل  تولید محتوا و انتشار آن است. توسعه محتوا مهمترین نوع بروز رسانی سایت است. همچنین گرافیک و ظاهر سایت باید هر چند وقت یک بار تغییر کند. از نظر فنی نیز برخی از بروز رسانی ها باید در سایت انجام شود.

برای بروز رسانی محتوا به سئو کار خوب و پشتیبان سایت حرفه ای نیاز دارید. توجه داشته باشید تولید محتوا اساس هر سایت است. بدون داشتن محتوای مناسب برای سایت نمی توان نتیجه خوبی بدست آورد.

بروز رسانی و پشتیبانی سایت

یکی از الگوریتم های جستجوی گوگل تاکید بر قالب وب سایت و شکل ظاهری آن دارد. به ویژه صفحه خانه یا همان home page  سایت. برای بالا بردن سئو سایت خود می توانید بصورت ماهانه تغییراتی را در طراحی صفحه اول سایت خود انجام دهید. این تغییرات به این معنی نیست که شما هر ماه یک قالب جدید برای سایت خود طراحی کنید. اضافه کردن برخی ویژگی های جدید به سایت، آن را ارتقا می دهد. انجام تغییرات در افزونه های سایت یک راه حل مناسب است. مثلا تغییر اسلایدر سایت از دید جستجوگرهای گوگل مخفی نمی ماند.

این بروزرسانی باید توسط یک تیم پشتیبانی سایت مجرب صورت گیرد. 

مدیریت شبکه های اجتماعی 

مدیریت شبکه های اجتماعی

هر چه بازدیدکننده بیشتری داشته باشید قطعا فروش بیشتری دارید. همچنین افزایش تعداد صفحات بازدید شده رتبه الکسا را بهبود می بخشد. اگر سایت شما براساس اصول بازاریابی طراحی شده باشد درصد مشخصی از بازدیدکنندگان سایت باید به مشتری تبدیل شوند.

قراردادن لینک مستقیم به صفحات شما در شبکه های اجتماعی می تواند روش مناسبی برای افزایش بازدیدکننده ها باشد. همچنین اشتراک گذاری مطالب در این شبکه ها نقش مهمی در سئو سایت دارد.

قرار دادن دکمه های اتصال به شبکه های اجتماعی موجب ارتباط متقابل و دوطرفه با مشتریان می شود. شما میتوانید به راحتی از نظرات مشتریان خود بهره گرفته و با خواسته های آن ها آشنا شوید.

مدیریت شبکه های اجتماعی

پشتیبانی سایت مدیریت این شبکه ها را به عهده می گیرد. به این ترتیب که ابتدا در این شبکه ها ثبت نام می کند. سپس در این شبکه ها اقدام به عضوگیری می کند. با قرار دادن لینک صفحات سایت شما در هر شبکه اجتماعی تعداد بازدیدهای آن صفحه  به صورت چشم گیری افزایش می یابد. 

مدیریت سایت های اشتراک ویدئو

مدیریت سایت های اشتراک ویدئو

یکی از روش ها برای افزایش مخاطب استفاده از سایت های اشتراک ویدئو است. در جهان سایت های بسیاری خدمات اشتراک گذاری ویدئو را ارائه می دهند.

اشتراک ویدیو تبدیل به یک عادت روزانه در شبکه های اجتماعی  و بسترهای اینترنتی شده است. اکثر افراد بصورت روزانه با استفاده از گوشی تلفن همراه خود ویدیوهایی را که در شبکه های اجتماعی دریافت می نمایند را به اشتراک می گذارند.

مدیریت سایت های اشتراک ویدئو

یکی از مهم ترین علت هایی که افراد از سایت های اشتراک ویدئو استفاده می کنند جذب کاربران وفادار است. به عنوان مثال برخی از کاربران فقط از سایت یوتیوب استفاده می کنند. برخی دیگر ویمو و برخی دیگر از سایر سایت های اشتراک ویدئو. در واقع هر سایت مخاطبان و طرفداران خاص خود را دارد. بنابراین با به اشتراک گذاری ویدئو خود در سایت های اشتراک ویدئو مختلف می توانید مخاطبان از دسته های مختلف را به سایت خود جذب نمایید. 

ثبت نام در این شبکه های و به اشتراک گذاری پست ها می تواند توسط پشتیبانی سایت انجام شود. اگر پشتیبانی سایت به صورت منظم محتویات سایت شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد به جذب هر چه بیشتر مخاطبان شما کمک شایانی می کند.

نتیجه گیری

serviceland

 

امروزه رقابت در دنیای تجارت شکل جدیدی به خود گرفته است. حضور استارت آپ ها، شرکت های مجازی، تجارت الکترونیک، تبلیغات مجازی و … دنیای تجارت را متحول کرده است. کسب و کارهای سنتی با رکود مواجه شده اند. این کسب و کارهای نوین هستند که قواعد بازی را تعیین می کنند. بنابراین داشتن یک سایت معتبر برای هر کسب و کاری ضروری است.

همانطور که اشاره شد فقط داشتن یک سایت به تنهایی کافی نیست. وجود پشتیبانی سایت برای ارتقا و بروزرسانی و رفع مشکلات یک سایت ضروری به نظر می رسد.

پشتیبانی سایت با تولید محتوای اصولی در خصوص خدمت و محصول شما باعث ماندگاری برند شما در نزد مخاطب می شود. همچنین حضور در رتبه های اول گوگل و داشتن نقش فعال در شبکه های اجتماعی با یک پشتیبانی سایت مجرب امکان پذیر می باشد.

serviceland

سرویس لند تمامی این خدمات را در بسته پشتیبانی سایت خود به شما ارائه می دهد و در این رقابت قدم به قدم در کنار شما خواهد بود.