ساماندهی

لوگوی ساماندهی 

samandehi-ir-4_graphicshop-ir (1)

وب سایت ساماندهی چیست و ثبت سایت در آن چه مزیتی دارد ؟

وب سایت ساماندهی پایگاهی است که تقریبا اطلاعات تمام مدیران سایت‌ها در آن ثبت شده است. با توجه به تبصره۱ ماده ۲۱ قانون جرایم رایانه‌ای چنانچه پایگاه حاوی محتوای مجرمانه باشد و اطلاعات مدیر آن پایگاه در ساماندهی ثبت شده باشد، معمولا وب سایت فیلتر نخواهد شد. بلکه با اطلاع رسانی در این مورد مدیر پایگاه می‌تواند محتوا مجرمانه را از وب سایت خود حذف کند.

انواع لوگو ستاد ساماندهی

نشان ستاد ساماندهی به دو صورت موقت و دائم صادر می‌شود. نشان موقت زمانی صادر می‌شود که متقاضی تعهدنامه الکترونیک موجود در سایت ستاد را پر کرده باشد و احراز هویت صورت گرفته اما هنوز صلاحیت متقاضی برای انجام این فعالیت در دست بررسی است. نشان موقت سه‌ماه اعتبار دارد و پس تأیید صلاحیت به نشان دائم تغییر پیدا خواهد کرد. نشان دائم به متقاضیانی که صلاحیت آنها احراز شده باشد تعلق می‌گیرد و مدت زمان اعتبار آن شش ماه است. اخذ این نشان به طور متوسط ۳ ماه زمان می برد.

شرایط دریافت نشان دائم ستاد ساماندهی

برای دریافت نشان دائم حتما باید هویت متقاضی این فعالیت احراز شده باشد که این‌ تأییدیه با تطابق کد ملی متقاضی از سامانه ثبت احوال، توسط ستاد ساماندهی صورت می‌گیرد. همچنین حدود فعالیت سایت مورد تقاضا نباید با اساسنامه شرکت یا حیطه فعالیت متقاضی مغایرت داشته باشد که این بررسی مغایرت توسط کارشناسان ستاد انجام خواهد شد.

انواع رسانه برخط :

رسانه کاربرمحور : 

منظور وب سایت هایی است که کاربران عمومی محتوا دیجیتال آن را در سایت قرار می دهند و در این سایت ها گروه ها و شبکه های مجازی وجود دارد ، مانند سایت های شبکه اجتماعی

رسانه برخط اختصاصی : 

منظور وب سایت هایی است که محتوا آن توسط متصدی که شخص حقیقی یا حقوقی است ارسال می شود، محتوا مانند محصولات، اخبار، خدمات، آثار و … که در معرض دسترس عموم قرار می گیرد. مانند وب سایت های شخصی، شرکتی که به معرفی محصولات یا شرکت آن می پردازد.

رسانه برخط غیر اختصاصی : 

منظور وب سایت هایی است که محتوای دیجیتال در دسترس عموم قرار می گیرد، مانند سایت های دانلود نرم افزار، بازی، موسیقی، فیلم، کتاب و … که این موارد به کاربران ارائه می شود.

 نشریه الکترونیک : 

وب سایت های که به طور مستمر در محیط دیجیتال خبر ها، تحلیل، مصاحبه و گزارش را در قالب نوشته، صدا و یا ویدیو در معرض عموم قرار می دهند، مانند سایت های خبری و خبرگزاری

وبلاگ با دامنه اختصاصی : 

وبلاگ هایی که از سرویس ثبت دامنه استفاده کرده اند.

وبلاگ : 

صفحاتی که توسط سرویس دهندگان وبلاگ که معمولا رایگان نیز هستند ایجاد می شوند.

صفحه شخصی در رسانه کاربر محور : 

پروفایل ها یا صفحه هایی که کاربران شبکه اجتماعی ایجاد می کنند.

*لطفا توجه داشته باشید دریافت لوگو برای سایت هایی امکان پذیر است که تایید فنی ساماندهی را انجام داده باشند ، همچنین لوگو برای وبلاگ ها و صفحات شخصی در رسانه های کاربر محور فعال نخواهد شد.*

خدمت ما

ما درسرزمین خدمات برای وبسایت شما لوگوی ساماندهی را ثبت نام و دریافت می کنیم البته این پروسه حداقل ۳ماه زمان میبرد.

download