ای نماد

نماد اعتماد الکترونیکی (ای نماد)

ای نماد

ای نماد (نماد اعتماد الکترونیکی) را حتما بارها شنیده اید یا لوگوی آن را مشاهده کرده اید. شما به عنوان یک مالک سایت، زمانی می توانید کاربران را تشویق به خرید کنید که اعتماد آن ها را جلب کرده باشید. روش های زیادی برای جلب اعتماد وجود دارد مانند نوع طراحی سایت، ساختار، روش های تبلیغاتی آن، محصولات، معروف بودن آن اما همه این ها نمی توانند اعتماد صددرصد کاربران را به خود جلب کند. آن ها به دنبال یک تاییدیه مانند جواز در سایت شما هستند که وجود و خدمات شما را تضمین می کند. برای همین امروزه در ایران از ای نماد (نماد اعتماد الکترونیکی) برای تایید فروشگاه های اینترنتی که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر می شود، استفاده می گردد. در این مقاله قصد داریم که در خصوص ای نماد، چگونگی دریافت آن و مزایای آن برای هر فروشگاه اینترنتی صحبت کنیم.

 انواع لوگو نماد اعتماد الکترونیکی

اعتبار و کیفیت سایت‌ها در ای نماد با ستاره‌ها نشان داده می‌شوند. تعداد ستاره‌های بالاتر، نشان دهنده سطح بالاتر اعتماد و کیفیت بهتر عملکرد وبسایت است. انواع نماد الکترونیکی به شکل زیر است:

 • نماد موقت:این نماد برای سرعت بخشی به فرایند اخذ ای نماد است و به سایت‌های فروشگاهی با حداقل معیارهای موجود اعطا می‌شود.
 • نماد دائم یک ستاره: پس از اعطای نماد موقت، فروشگاه جهت دریافت نماد دائم بررسی می‌شود. کسب‌ و کارها برای دریافت نماد دائم، باید مجموعه‌ای از معیارها را داشته باشند تا تأیید شوند.
 • نماد دائم دو ستاره: مراحل دریافت نماد دائم دو ستاره از لحاظ معیارهای ارزیابی کاملاً مشابه به نماد دائم یک ستاره است با این تفاوت که برای دریافت نشان دو ستاره باید گواهی امنیت SSL داشته باشید.

 

شرایط گرفتن ای نماد چیست؟

 1. فقط شرکت ها و وب سایت هایی که در فرایند طراحی سایتآنها مبحث خرید و یا خدمات و یا خدمات فروش و پس از فروش آمده است  این نماد تعلق خواهد گرفت.
 2. شرکت های که دارای اعتبار قانونی می باشد و به ثبت رسیده اند.
 3. حتما دامنه وب سایت باید در اختیار شرکت یا مالک شرکت باشد و مدارک آن برای دریافت ای نماد ( e نماد ) لازم می باشد.
 4. اگر برای دریافت ای نماد ( e نماد ) دو ستاره اقدام می نماییم، مدارک دریافت گواهینامه ssl نیز جهت ارائه نیاز می باشد.
 5. اگر قرار است از طریق نماینده حقوقی شرکت این مراحل انجام شود، مدارک حقوقی وکالت نماینده نیز الزامی می باشد.

 

طراحان سایتی که خود اقدام به دریافت ای نماد ( e نماد )  برای طراحی سایت هایشان می نمایند باید مورد آخر را در نظر داشته باشند، که نسبت به دریافت مدرک وکالت از شرکت مورد نظر اقدام نمایند. اخذ “ای نماد” به طور متوسط ۳ ماه زمان می برد.

 

مزیت های داشتن ای نماد ( نماد اعتماد الکترونیکی) چیست؟

 • افزایش اعتماد کاربران و خرید محصولات و خدمات شما
 • دریافت درگاه بانکی
 • معتبر شدن وب سایت
 • افزایش میزان امنیت خرید
 • امکان بستن قرارداد با شرکت های دیگر برای همکاری
 • محفوظ ماندن حریم شخصی کاربران
 • گارانتی محصولات و برگشت پذیر بودن پول

خدمت ما

ما در سرزمین خدمات برای وبسایت شما نماد اعتماد الکترونیکی ثبت نام و دریافت خواهیم کرد که البته این پروسه حداقل ۳ ماه زمان میبرد.

0001090_-_350